W październiku 2017 odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagrody gospodarczej przyznawanej przez Klub Biznesu Ziemi Kłodzkiej Perełka Ziemi Kłodzkiej. Kapituła wyłoniła laureatów spośród przedsiębiorców, którzy zostali zgłoszeni do nagrody w kategorii:
produkt, usługa. Laureaci to firmy, które prowadzą działalność gospodarczą na terenie Ziemi Kłodzkiej i wyróżniają się spośród konkurencji jakością i innowacyjnością swoich wyrobów i usług oraz prowadzeniem swojej firmy. Galę uświetnili swoją obecnością przedsiębiorcy z Ziemi Kłodzkiej, Starosta Powiatu Kłodzkiego Maciej Awiżeń, Burmistrz Miasta Kłodzka Michał Piszko, Kanclerz Loży Dolnośląskiej BCC Marek Woron oraz inni przedstawiciele władz samorządowych i zarządu Loży Dolnośląskiej BCC.
We wrześniu 2018 roku odbędzie się druga edycja konkursu o statuetkę „Perełka Ziemi Kłodzkiej 2018”. W zakładce O nagrodzie możecie Państwo, poprzez przesłanie internetowej ankiety, zgłosić udział swojej firmy do konkursu w 5 kategoriach: produkt, usługa, technologia, inwestycja, firma rodzinna. Każda firma ma w sobie coś co ją wyróżnia, dlatego warto to pokazać!